Open Dag Stichting Lettergieten 26 september

Op zaterdag 26 september 2026 opent Stichting Lettergieten haar deuren tijdens de Open Dag. Bezoekers zijn van harte welkom in de museumwerkplaats waar die dag verschillende machines in werking zijn. U krijgt een kijkje in het ambacht en kunt zien hoe loden letters op verschillende manieren worden gegoten en vervolgens worden gebruikt in traditionele druktechnieken.
Vast onderdeel van de Open Dag is onze grafische boekenmarkt. Inmiddels hebben we een nieuwe voorraad boeken, deels afkomstig uit de collectie van Alex Barbaix, voormalig werkplaatsbeheerder bij de Gerrit Rietveld Academie. Ook zijn er pakketjes letters en ornamenten te koop tegen aantrekkelijke prijzen.
Stichting Lettergieten is te vinden op de Jacobus van Waertstraat 53 in Westzaan. Iedereen is welkom op 26 september, van 10.00 tot 16.00 uur, de toegang is gratis. Een bezoek aan de Open Dag is goed te combineren met een bezoek aan Papiermolen De Schoolmeester, die zich op korte afstand van de werkplaats bevindt en die eveneens geopend is vanwege de Zaanse Molendag.

Scroll to Top